Eğitim

“Kesinliğin Belirsizliği” Ankara’da, Hacettepe Üniversitesi’nde ilk kez sunulacak!

Tedx Hacettepe

Teknoloji, eğlence ve tasarım dünyasında “paylaşmaya değer fikirler”in aktarıldığı “TEDx HacettepeUniversity” etkinliği Ankara’da düzenlenecek.

Teknoloji, eğlence ve tasarım dünyasında “paylaşmaya değer fikirler”in aktarıldığı “TEDxHacettepeUniversity etkinliği 4 Haziran Cumartesi günü Hacettepe Üniversitesi Sıhhıye Kampüsü M Salonu’nda düzenlenecek.

Hacettepe Üniversitesi Kariyer Gelişim ve Uygulama Merkezi insiyatifinde gerçekleşecek olan etkinlikte, bir çok uygulama ve eğitimden gedmit +40 gönüllü öğrenci çalıtıyor.

TEDxHacettepeUniversity sahnesinde yer alacak konutmacılar idin belirlenen tema “Kesinliğin Belirsizliği”. Her konutmacının en fazla 18 dakika sahnede kalabildiği etkinlikte performans sanatçıları,kulaklarımıza farklı deneyimler yatatacak müzisyenler ağırlanacak. Akademisyen ağırlıklı konuşmacı listesine, TEDxHacettepeUniversity ekibi “Neden öğrenci arkadaşlarımızdan biri de konuşmacı olarak katılmasın ki?” diyerek sosyal medya hesaplarından bir duyuru yayınladı.

Takipçileri için; 18 saniye içinde yaymaya değer olarak gördükleri fikirleri adına, bir video kurgusu düzenlemelerini istedi. Buna yönelik konuşmacı olmak isteyen öğrenci arkadaşları, 22 Mayıs tarihine kadar gönderdikleri 18 saniyelik videoları ekip ile paylaşarak, son dönemece girdiler.

“Teknoloji”, Eğlence” ve “Tasarım” sözcüklerinin ingilizce baş harflerinden oluşan TED, “Paylatılmaya Değer Fikirler” sloganıyla yola çıkan ve kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. 30 senelik bir geçmişi olan TED konferanslarında bugüne kadar Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende ve İngiltere Batbakanı Gordon Brown gibi isimler konuşmacı olarak yer almıştır.

TEDx bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir etkinlik organizasyonu olup, İçeriği ve amacında Teknoloji, Eğitim ve Tasarım noktalarında katılımcılara; konuşmacıları sayesinde paylaşılmaya değer fikirleri göstermeyi amaçlar. TEDx etkinliği 2016 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde ilk kez gerçekleşecek.

TEDxHacettepeUniversity etkinliğinde, konuşmacılar ve etkinlik hakkında bir çok detay için;
www.tedxhacettepeuniversity.com
http://facebook.com/tedxhacettepeuniversity
http://twitter.com/TEDxHacettepeU
http://instagram.com/tedxhacettepeuniversity adreslerine göz atabilirsiniz.
Yorum Yaz

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler

Yukarı