Türkiye

TBMM Yeni Başkanı Belli Oldu

TBMM Yeni Başkanı Belli Oldu

TBMM Yeni Başkanı Seçimlerinde; AK Parti’nin adayı İsmail Kahraman, CHP’nin adayı Gülsün Bilgehan, MHP Yusuf Halaçoğlu, HDP’nin ise Dergir Mir Mehmet Fırat’dı.Birinci ve ikinci turda hiçbir aday, başkan seçilebilmek için yeterli çoğunluğa ulaşamadı. 276 oyun yeterli olacağı 3. turda AK Parti’nin TBMM başkan adayı İsmail Kahraman 316 oyla TBMM yeni başkanı seçildi.

İSMAİL KAHRAMAN KİMDİR?

1940 yılında Rize’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Talebe Cemiyeti Başkanlığı, Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanlığı, Birlik Vakfı, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı(TGTV) Kuruculuğu ve Mütevelli Heyeti Başkanlıkları, Özel Sektörde İdare Meclisi Başkanlıkları, Çalışma Bakanlığı Müşavirliği, XX.ve XXI. Dönem İstanbul Milletvekilliği ile Kültür Bakanlığı yapmıştır.

Yalova Üniversitesi tarafından fahri doktora ünvanı verilmiştir. Türkiye Milli Kültür Vakfı tarafından 40.yılında 40 vakıf insanı ödülü takdir edilmiştir. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Kurucular Kurulu Üyesi ve Mütevelli Heyeti Başkanlığı yapmaktadır. Evli ve dört çocuk babasıdır.

Yorum Yaz

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler

Yukarı