Yenimahalle’de 1 Mayıs coşkusu

1 mayıs+

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü belediye işçileriyle birlikte bayram havasında kutladı. Yenimahalle’den belediye işçileriyle kol kola yürüyen Yaşar ve Başkanvekili Mehmet Kartal ile Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcıları Başar Bal ve Yaşar Neslihanoğlu, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele gününde işçileri yalnız bırakmadı.

İşçi ve memur sendikaları ile sivil toplum kuruluşlarının ortaklaşa düzenledikleri yürüyüşte işçilerle en önde yürüyen Yaşar, bütün emekçi işçilerin bayramını kutlayarak, onların her zaman yanında olduğunu belirtti.

Gün emekçilerin günü

İşçilerle birlikte sloganlar eşliğinde yürüyen Yaşar, “Herkesin fikirlerini özgürce ifade edebildiği, hukukun işlediği bir bayram diliyorum. Emeğe saygının unutulmadığı ve işçilerimizin alın terinin hak ettiği, değer gördüğü aydınlık bir Türkiye umuduyla bütün emekçi kardeşlerimin işçi bayramını kutluyorum. Belediye olarak maddi, manevi her konuda dişini tırnağına katıp çalışan emekçi arkadaşlarımızın yanında olduk, olacağız da. Ankara’daki belediyeler içinde işçilere en fazla zammı veren belediye Yenimahalle Belediyesi’dir. Memurlara ve işçilere değer veren bir belediyeyiz” diye konuştu.

Belediye olarak emekçilerin daha iyi yaşam koşullarına ulaşabilmesi için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirten Yaşar, “Emeğe saygının yollarını açmaya ve bu yolda ilerlemeye devam edeceğiz.” sözleriyle işçilere destek verdi. Belediye işçilerinin sendikalara üye olması konusunda hassas olduklarını dile getiren Yaşar, “Haksızlığa karşıyım. Herkes emeğinin karşılığını zamanında almalı. Bugün işçiye uygun görülen asgari ücrete de son derece karşıyım” diye konuştu.

Yenimahalle Kapalı Pazar Yeri’nin önünde bir araya gelen emekçiler, işçilerin seslerini duyurabilmek için toplandığı Sıhhiye Meydanı’nda coşkulu kalabalıkla buluştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>