Atık Toplama Kampanyasına Katılan Öğrenciler Ödüllendirildi

Atık Toplama Kampanyasına Katılan Öğrenciler Ödüllendirildi

Kampanya kapsamında en çok atık toplayan 30 öğrenci tablet, akıllı saat ve kulaklıkla ödüllendirildi.

Beyoğlu Belediyesi çocuklara erken yaşlarda atık toplama ve çevre bilinci kazandırmak amacıyla ‘Okullarda Ödüllü Atık Toplama Kampanyası’ düzenledi. Kampanya kapsamında en çok atık toplayan 30 öğrenci tablet, akıllı saat ve kulaklıkla ödüllendirildi.

Beyoğlu Belediyesi tarafından Sıfır Atık Projesi kapsamında gerçekleştirilen ‘Okullarda Ödüllü Atık Toplama Kampanyası’na öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Kampanya kapsamında bitkisel atık yağlar, tekstil atıkları ve elektronik atıklar olmak üzere üç kategoride toplamda 7 bin 500 kilogram atık toplandı. En çok atık toplayan 30 öğrenci, Orbay İlk ve Orta Okulu’nda gerçekleştirilen programda tablet, akıllı saat ve kulaklıkla ödüllendirildi. Öğrencilere ödüllerini Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız takdim etti. Türkiye Çevre Haftası kutlamaları kapsamında düzenlenen törende müzik dinletileri ve geri dönüşüm bilgilendirme etkinlikleri de yapıldı.

ÖNEMLİ OLAN ÇEVREYİ TEMİZ TUTMA FARKINDALIĞININ AŞILANMASI
Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Yıl boyu okullar arası yaptığımız bir yarışma vardı. Plastik, tekstil, katı atık ve yağ gibi atık getirenler arasında yaptığımız puanlamada bugün Çevre Hafta dolayısıyla bir ödül töreni gerçekleştirdik. Çocuklarımıza tabletler, akıllı saatler hediye ettik. Önemli olan çevreyi temiz tutma bilincinin ve o farkındalığın aşılanması. Bu anlamda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. Çocuklarımız çok duyarlılar istiyoruz buradan bütün ailelere ve bütün topluma bu yayılsın. Çevre hepimizin duyarlı olacağı bir alan. Temiz bir çevre temiz bir gelecek demektir. Çevreyi temiz tutma konusunda bir bilinç oluşturmak ve ‘her atık çöp değildir’ anlayışıyla atıkların tekrar dönüşüme kazandırılması ile ekonomiye bir katkı oluyor. Bu diğer taraftan daha çok oksijen demek” dedi.

HER ATIK İÇİN BU KARTA YÜKLEME YAPILIYOR
Sözlerin devam eden Başkan Yıldız, “Beyoğlu Belediyesi olarak Sıfır Atık Müdürlüğümüzce oluşturduğumuz bir talep formu ve bir kart var. Vatandaşların getirdikleri her atık için bu karta yükleme yapılıyor. Kilo başı 1 lira, 5 lira, 10 lira gibi her biri bu karta yükleniyor ve daha sonra anlaştığımız firmalardan bu kartla istedikleri alışverişi yapabiliyorlar” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler