Huudle Silikon Vadisi Yolunda

Huudle Silikon Vadisi Yolunda

Ortalama 3000 startup başvurusunun sadece 20’sinin kabul gördüğü Alchemist Accelarator Programında “Huudle” Başarısı

Kreatif ajansları hedefleyerek, müşteri yönetimi AI asistanlığı sunan Huudle, dünyanın en prestijli hızlandırıcı programlarından biri olan San Francisco merkezli Alchemist Accelarator Programı’nın 37. dönemine kabul edildi.

Huudle, kreatif ajansları hedefleyerek, müşteri yönetimi AI asistanlığı sunan bir platform. Huudle, ajansla müşterisi arasındaki proje boyunca yapılan toplantıları birleştirerek aksiyona geçirilebilir ortak bir çalışma alanı oluşturuyor. Platform, yapay zeka botu aracılığıyla toplantı özetini, önemli anlarını, sonraki adımlarda yapılacakları ve bir sonraki toplantı ajandasını yaratarak tüm proje paydaşlarına müthiş bir asistanlık hizmeti veriyor. Ayrıca, platform video kayıtla iletişim imkanı da sunarak kesintisiz işbirliği fırsatı yaratıyor.

Huudle, dünyanın en prestijli hızlandırıcı programlarından biri olan San Francisco merkezli Alchemist Accelarator Programı’nın 37. dönemine kabul edildi.

Huudle kurucu ortağı Haluk Can Hür, Pre-seed yatırım turunu başarıyla tamamladıklarını belirterek, “Şu anda yeni bir ara yatırım turundayız. Bu turda hedeflediğimiz tutarın %25'ini "Hard Commit" olarak tamamladık. Bu turu kapatarak gerçekleştireceğimiz büyüme adımlarıyla çok daha hızlanıp, yıl sonuna doğru güçlü bir traction yakalamayı hedefliyoruz. Bu hızlanmayla beraber, Alchemist'in 6 aylık programının sonundaki DemoDay'de Amerikalı fonları da bu yolculuğa katacağımızı düşünüyoruz.” derken;

Huudle kurucu ortağı Mehmet Yitmen de; “Huudle, dünyanın en prestijli hızlandırıcı programlarından biri olan San Francisco merkezli Alchemist Accelarator Programı’nın 37. dönemine kabul edildi. Her bölümüne yaklaşık 3000 startup’ın başvurduğu ve sadece 20’sinin kabul gördüğü bu 6 aylık program için Nisan başında Haluk’la beraber Palo Alto’ya yerleşiyoruz. Çalışmalarımızı Palo Alto’dan yürütecek ve kazandığımız bu büyük fırsatı daha da büyük başarılarla taçlandıracağız. Yapay zekanın dünyadaki merkezi olarak da gösterilen Silikon Vadisi’nde böyle güçlü ve prestijli bir programa katılmak, yapay zekayı merkeze alan Huudle için çok büyük fırsatlar sunacak. Bu programdan elde edeceğimiz deneyimler, bilgiler ve network bizi yolculuğumuzda çok daha hızlandıracak. Katılımcılara Silikon Vadisi’ndeki çok önemli isimlerden koçluk ve mentorluk alabilme imkanı sunan Alchemist, aynı zamanda B2B SaaS dikeyindeki odağı ve başarısıyla da Huudle’un çok fazla müşteriye ve kullanıcıya ulaşma imkanını da sunuyor olacak. Ayrıca bu program sayesinde görünürlüğümüz çok artacak ve network içindeki VC’lere güçlü bir şekilde ulaşabilme imkanı olacak.” şeklinde konuştu.

Bir ay önce kazandıkları ProductHunt birinciliğinden de bahseden Yitmen, “Product Hunt, herkesin en yeni ürünleri paylaşmasına ve keşfetmesine olanak tanıyan çok önemli bir platform. 2013 yılında Ryan Hoover tarafından kuruldu ve Y Combinator tarafından destekleniyor. ProductHunt.com ziyaret edildiğinde günümüzün en iyi ürünlerini, bunların neyle ilgili olduğunu ve kaç kişinin bunlara olumlu oy verdiğini görmek mümkün oluyor. Her gün, Product Hunt kullanıcıları tarafından en çok olumlu oy alan ürün "#1productoftheday" oluyor. Yani Product Hunt ile ürününüzü milyonlarca kurucuya, yatırımcıya ve kullanıcıya ücretsiz olarak sergileme şansınız var. Biz de bir ay önce lansmanımızı burada yaptık ve “#1productoftheday” ve “#1productoftheweek” olarak önemli bir başarıya imza attık. Bu birinciliklerle yeni fikrinin kullanıcılar tarafından da güçlü bir onayını almış olduk.” diyerek sözlerini tamamladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler