Kadir Has Üniversitesi Mezunlarını Muhteşem Bir Törenle Uğurladı

Kadir Has Üniversitesi Mezunlarını Muhteşem Bir Törenle Uğurladı

2023 mezunları muhteşem bir tören için Volkswagen Arena’da arkadaşları, aileleri ve akademisyenlerle bir araya geldiler.

6-khas-yonetim-2.jpgKadir Has Üniversitesi, 2023 mezunları için 16 Temmuz Pazar günü bir mezuniyet töreni düzenledi. Volkswagen Arena’da gerçekleşen törende mezunların kep atma coşkusuna akademisyenler ve tribünleri dolduran aileler eşlik etti.

2023 mezunları muhteşem bir tören için Volkswagen Arena’da arkadaşları, aileleri ve akademisyenlerle bir araya geldiler. Törenin açılış konuşmalarını Kadir Has Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Nuri Has, Kadir Has Vakfı Başkanı Can Has ve Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz yaptı. Törende mini bir konser veren Manuş-u Âlâ grubu da şarkılarıyla keyifli anlar yaşattı.

“GİŞİRİMCİ VE İLERİ GÖRÜŞLÜ BİR ÜNİVERSİTE”

Üniversite kurucusu  Kadir Has’ın her mezuniyet töreninde en az mezunlar ve aileleri kadar heyecanlandığını ve mezunlar için “Siz, benim geleceğe uçurduğum beyaz güvercinlerimsiniz,” dediğini hatırlatarak sözlerine başlayan Kadir Has Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Nuri Has, Kadir Has Üniversitesi’nden tüm yurda ve dünyaya kanat açan beyaz güvercinlerin sayısının 18.000’e yaklaştığını belirtti.

Girişimci ve ileri görüşlü bir üniversite olarak eğitim programının, teknik altyapının ve en iyi eğitimin sağlanacağı fiziki koşulların yenilendiğini, gerektiğinde mevcut yapılara yenilerinin eklendiğini söyleyen Nuri Has, bu yeni yapıların başında Teknopark’ın geldiğini belirterek “Selimpaşa Kampüsümüzün, ‘Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ olarak ilan edilmesinin ardından, Silivri Belediyesi ortaklığıyla kurduğumuz Teknopark’ı çok yakında faaliyete geçireceğiz. Burada, öğrencilerimize, öğretim üyelerimize ve mezunlarımıza Ar-Ge şirketleri kurup geliştirme olanağı sağlayacağız” dedi.

“FARKINIZI GÖSTERME ZAMANI”

Sözlerine, “Mezuniyet, birçok zorluğun üstesinden geldiğinizi, kendinizi geliştirdiğinizi ve hayata daha hazır bir şekilde adım attığınızı niteler. Gelişmiş liderlik yeteneklerinizi, deneyimlerinizi, sadece akademik değil, aynı zamanda kişisel ve sosyal gelişiminizi de belgeler. Üniversite hayatınız boyunca kazandığınız bilgi ve deneyimler, sizi gelecekteki başarılarınız için donanımlı kılmıştır. Şimdi, bu donanımlarınızı kullanma ve farkınızı gösterme zamanı…” diyerek başlayan Kadir Has Vakfı Başkanı Can Has, mezunları kendilerine ve yeteneklerine güvenmeleri konusunda cesaretlendirdi.

“HAYALLERİNİZİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRMEK İÇİN ÇALIŞIN”

Geçtiğimiz beş yılın hem ülkemiz hem de dünyamız için büyük dönüşümlere sahne olduğunu söyleyen Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, zor bir dönemden daha da güçlenerek çıkıldığını ve üniversitenin ülkemizin sayılı araştırma üniversiteleri arasına girdiğini söyledi.

 Prof. Dr. Durukanoğlu Feyiz daha sonra şunları söyledi: “Karşılaşacağınız sorunlara çözüm ararken evrensel insani değerler ve çevreci yaklaşımlar, ilkeleriniz; bilim, kılavuzunuz olsun. Yaşam ne kadar uzun olursa olsun bunu müthiş bir maceraya dönüştürmek sizin elinizde. Sadece hayal kurmakla yetinmeyin, o hayallere ulaşmak için çok çabalayın. Bu çabalarınızı öğrenme açlığınızla besleyin. Şunu bilin ki, öğrendikçe gelişeceksiniz, geliştikçe hayallerinize çok daha erken ulaşacaksınız."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler