KYK yurtlarındaki asansör kazaları sürüyor: CHP'den tepki

KYK yurtlarındaki asansör kazaları sürüyor: CHP'den tepki

CHP Gençlik ve Spor Bakanlığından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sevgi Kılıç, yaptığı açıklamada, "Sorumsuzca işletilen asansörlerin, gençlerimizin geleceğiyle oynamasını kabul etmemizi bekliyorlar" dedi

CHP Gençlik ve Spor Bakanlığından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sevgi Kılıç, Giresun Gülpembe Hatun KYK Yurdu'nda yaşanan asansör kazasına ilişkin yaptığı açıklamada, "KYK'ya bağlı yurtlardaki asansör kazalarının yeni bir örneği olan Giresun Gülpembe Hatun KYK Yurdu'ndaki kaza, acı bir gerçeği bir kez daha gözler önüne seriyor: Öğrencilerimizin can güvenliği yok! Sorumlular hesap vermiyor" dedi.

Kılıç, yaptığı açıklamada, Aydın'dan başlayarak bir dizi asansör kazası yaşandığını, ancak hala ders çıkarılmadığını belirterek, "Sorumsuzca işletilen asansörlerin, gençlerimizin geleceğiyle oynamasını kabul etmemizi bekliyorlar. Giresun'daki faciada bir şey olmasına engel olan şans, başka bir yerde bu kadar şans tanımayabilir. Asansörlerde evlatlarımızın bulunuyor olabilirdi, bu durumda bu vahim facianın sorumluluğunu kim üstlenecekti?" ifadelerini kullandı.

İktidarın gençliğin sesine karşı kör, sağır ve dilsiz olduğunu öne süren Kılıç, "Göreve geldiğimiz günden bu yana, örgütlerimiz, milletvekillerimiz ve yerel yönetimlerimizle birlikte elimizdeki tüm imkânları seferber ederek öğrenci yurtlarında yaşanan sorunları çözmeye çalışıyoruz" dedi.

Sorumluların hesap vermesi gerektiğini vurgulayan Kılıç, şöyle devam etti:

"Öğrenci velileri ve toplum, bu acımasız ihmallerin ardındaki sorumluların adalete teslim edilmesini talep ediyor. Bırakın bu talebe kulak vermeyi, KYK yurtlarındaki asansör kazalarını protesto eden öğrencilere tehditler savuruluyor. Öğrenciler, haklı olarak eleştirme ve protesto haklarını kullanmak istiyor. Ancak onları tehdit eden yöneticiler, bu acımasız gerçekle yüzleşmeyi reddediyorlar. Bu kadar faciaya rağmen neden KYK yurtlarında hala asansör düşüyor? Asansör içinde evlatlarımız bulunsaydı, bu facianın sorumluları kim olacaktı?"

Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı:

"Türkiye genelinde KYK'ya bağlı yurtlardaki arızalı asansörlerin sebep olduğu facia, Giresun Gülpembe Hatun KYK Yurdu'nda yine can almaya teşebbüs etti. Bugün bir kez daha sesleniyoruz: Bizler, gençlerimizin bu tür koşullara mahkûm olmasına göz yummayacak ve sorumlularla mücadele edeceğiz. Bu vurdumduymazlığa bir son verin! Gençlerimizin hayatlarına sahip çıkın, sorumlular hesap versin!"

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler