Sapanca’da Akıllı Yatırım

Sapanca’da Akıllı Yatırım

Nitelikli konut üretimiyle yeni nesil projelere imza atan Nexonya, Sapanca’da hayata geçirdiği Sapanca Lake Villas’ta kullanıcılarına akıllı villa konsepti sunuyor.

Nitelikli konut üretimiyle yeni nesil projelere imza atan Nexonya, Sapanca’da hayata geçirdiği Sapanca Lake Villas’ta kullanıcılarına akıllı villa konsepti sunuyor. Toplam 19 lüks villadan oluşan proje, hem oturum hem de yatırım için avantaj sağlıyor.

Modern hayatın beklentilerini karşılayacak tasarım çizgileri ve geleneksel konak mimarisinin bir birleşimi olarak dikkat çeken Sapanca Lake Villas’ın mimari dokusunda klasik izler görülürken, kullanılan yapı elemanları ve konfor standartları ise modern yaşamın ihtiyaçlarını karşılıyor. 

Projeyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Nexonya Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koray Vural, “Bir yamaç yerleşimi olarak nitelendirilebilecek olan projemiz Sapanca Lake Villas, arazinin mevcut eğiminden koşullanarak yeniden inşa edilen setlere yerleşen sıra villalardan oluşuyor. Panoramik Sapanca göl manzarasına sahip projemizde, zemin artı iki katlı ve 6+2 tipinde tasarlanan 19 villanın her birinde; dört yatak odası, iki yaşam alanı, beş banyo ile bir ebeveyn banyosu ve bir hobi odası ile çamaşırhane ve depoyu da içeren odalar bulunuyor. Projede ayrıca iki teras ve 1 balkon yer alıyor” dedi.

Akıllı villa konseptiyle farklılaşıyor

Kullanıcılarına müstakil bir yaşam sunacak olan Sapanca Lake Villas’ın donatıları arasında; açık yüzme havuzu, basketbol alanı, çocuk oyun parkı, peyzaj ve yeşil alanlar ile kamelya ile yürüyüş yolları, dinlenme alanları ve her villaya özel açık otopark bulunuyor. Barbekü alanı, 7/24 güvenlik-villa interkom ve jeneratör sistemi gibi birçok donanım da kullanıcılara sunuluyor.

Ali Koray Vural, “Sapanca Lake Villas projesinde her villa doğanın ve muhteşem göl panoramasını villa mahremiyetiyle yaşarken hem de doğanın bir parçası gibi dış dizaynı öne çıkarıldı. Ayrıca projemizde her villanın özel havuzu tasarlanırken, sonsuzluk havuzu tarzında tasarımı yapılarak havuzda yüzülürken gölde yüzme hissi oluşturularak havuzun Sapanca Gölü ile bütünleşmesi sağlandı” diye ifade etti.

Sapanca Lake Villas’ın yapım aşamasında kullanılacak malzemeler konusunda titiz bir çalışma yapıldı. Malzemeler seçilirken, dayanıklılık, uzun yıllar dayanım ve konfor dikkate alındı. Özellikle iç dizayn ve dış mekanlar da malzeme seçimin de çevreye ve insan sağlığına duyarlı malzemeler seçilerek maliyet yerine çevre ve insan sağlığı düşünüldü. Çok iyi ısı ve su yalıtımlı olan villalarımız bu boyutuyla en aza indirgenmiş enerji kullanımıyla, düşük enerji sarfiyatıyla birlikte düşük karbon ayak izine sahip bulunuyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koray Vural, “Son deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilen projede taşıyıcı sistem dizayn edilirken güvenli sınırın çok üstüne geçirilerek beton sınıfı ve donatı seçildi. Ayrıca projede olması gereken beton sınıfının çok üzerinde bir beton sınıfı seçildi. Projemizde inşaat çalışmaları devam ediyor. Projemizde ayrıca yağmur suyu için pis sudan ayrı yağmur suyu alt yapısını oluşturup toplayarak tekrar doğaya kazandıran bir sistem kullanıldı. Ayrıca projemiz su ve enerji kullanımını dijital olarak kontrol ederek ayrıca elektrik kontağı, su baskını vs. gibi olası olaylarda enerji ve su kullanımını kesebilen, konut güvenliği ön planda tutan akıllı villa teknolojisine sahiptir. Duman dedektörü, hareket dedektörü, su bakını dedektörü ve manyetik kontak akıllı villa özellikleri arasında yer alıyor. Bu kapsamda ekran üzerinden yönetilebilir kontroller ise; kontaktör, su ve gaz vanası, bahçe sulama kontrolü, dahili termostat ile derecesel ısıtma kontrolü ” dedi.

Sakarya’nın İstanbul’a yakın olması avantaj sağlıyor

Sakarya’nın Sapanca ilçesi ise başta gölü olmak üzere yeşiliyle de öne çıkıyor. E-5 Karayolu Sapanca Gölü’nün kuzey kıyısından, TEM Otoyolu ve demiryolu ise güney kısmından geçiyor. Sapanca Gölü yoğun yerleşim merkezlerinin ulaşabildiği bir lokasyonda olması nedeniyle başta İstanbul olmak üzere çevredeki büyük kentlerin özellikle konaklama amaçlı taleplerine açık bir merkez niteliğindedir. Ayrıca ulusal ve uluslararası sörf, yelken ve kürek müsabakalarının yapıldığı Sapanca Gölü, bu organizasyonlarla sportif amaçlı çok sayıda ziyaretçi çekiyor.

Nexonya Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koray Vural, “Projemizin panoramik açısından göl manzarasını tepeden görmesi de bizim için oldukça önemliydi. Sapanca Lake Villas hem doğanın yamacında hem de araçla şehrin merkezine de çok kısa bir mesafede yer alıyor. Tüm bu oluşumlar projemizi bu noktada konumlandırmamızı sağladı. Doğanın içinde, huzurlu ve ayakları toprağa basan güvenli bir konut arayışında olanlar için Sapanca Lake Villas’ta 19 villanın inşaat çalışmaları hızla devam ediyor” diyerek sözlerini noktaladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler