Yeni Başkan Aydın ERKOÇ

Yeni Başkan Aydın ERKOÇ

Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı (TDPV) bünyesinde kurulan İş Konseyi dönem Başkanlığına Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) ve OTONOMİ Genel Başkanı Aydın ERKOÇ görevlendirildi.

Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı (TDPV) bünyesinde; ülkemizin ekonomik, sosyal, kültürel, siyasi, hukuki ve teknolojik yönden güçlenerek dünyada etkin konuma gelmesine ve örnek model olmasına katkıda bulunmak, değişik sektörlerde faaliyet gösteren iş insanları arasında koordinasyon, yardımlaşma ve iş birliğini sağlamak, iş insanları arasında haksız ve yıkıcı rekabeti önleyerek birbirleri ile iş birliği ve ticaret yapmalarının önünü açmak, ülkemizin başta Türk Dünyası olmak üzere yurt dışına ihracatını artırmaya yönelik ortak projeler ve çözümler üretmek, manevi ve kültürel değerlerimizi ve dinamiklerimizi iş dünyasına taşıyarak iş ve meslek ahlâkını geliştirmek, yurt içi ve yurt dışı toplantılar ve iş gezileri düzenleyerek iş insanlarının iş hacminin artmasına, gelişmesine ve çeşitlenmesine katkı sağlamak, iş insanlarının yurt içinde ve yurt dışında üretim odaklı ortak stratejik ve önemli projeler, yatırımlar ve girişimler yapabilmesine öncülük etmek amacıyla şeffaf modeller geliştirmek, iş insanlarının toplumun sosyo-ekonomik düzeyinin gelişmesinde etkin bir rol üstlenmesine olanak sağlamak, ülkemizin ekonomik meseleleri ile ilgili incelemelerde bulunmak, raporlar hazırlayarak yetkililere çözüm önerileri sunmak amacıyla kurulan Türk Dünyası İş Konseyi çalışmalarına hızla devam ediyor. Her geçen gün yeni bir iş insanının katıldığı Konseyin ilk toplantısında Konsey Dönem Başkanlığına Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) ve OTONOMİ Genel Başkanı Sayın Aydın ERKOÇ görevlendirildi.

Konseye değişik sektörlerde faaliyet gösteren ehliyet ve liyakat sahibi, devletini ve milletini seven, Ahilik prensiplerine bağlı, dürüst ve erdemli girişimci ve iş insanları kabul ediliyor. TDPV Genel Başkanı Dr. Abdullah ÇALIŞKAN toplantıda yaptığı konuşmada üyeler arasında iş ve sermaye birliğini sağlayarak ortak yatırım fikrinin oluşması için gayret göstereceklerini ifade etti. Ülke ekonomisinin gelişmesine yardımcı olacak ve acil ihtiyaç olan önemli ve stratejik alanlarda yatırımlar yapılmasına öncülük edeceklerini belirten ÇALIŞKAN, yetkili makamlarla istişare içinde projeler üreteceklerini ve şeffaf ve denetlenebilir bir şekilde bunları hayata geçirmeye çalışacaklarını söyledi. Daha sonra söz alan ERKOÇ, kendisine duydukları güven için Vakıf Yönetim Kurulu üyelerine ve iş insanlarına teşekkür etti.

Türk Birliğinin sağlanması ve Türk Dünyasının her alanda ortak hareket etmesi amacıyla kurulan ve bu doğrultuda projeler gerçekleştiren Vakfın İş Konseyi Başkanlığı görevine getirilmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden ERKOÇ, Konseyin kuruluş amaçlarına katkıda bulunmak için var gücü ile çalışacağını söyledi. Toplantıya katılan Vakıf Yönetim Kurulu üyeleri ve Konsey üyeleri daha sonra toplu resim çekildiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler