Yenimahalleli öğrenciler Berlin yolcusu

Yenimahalleli öğrenciler Berlin yolcusu

Yenimahalle Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden öğretmen ve öğrenciler Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı ziyaret ederek 30 Nisan-14 Mayıs tarihleri arasında Erasmus Projesi kapsamında Almanya’nın Berlin kentine yapacakları ziyaret hak

Ülkenin geleceği olan gençlerin kendilerini yetiştirmeleri, geliştirmelerinin çok önemli olduğunu ifade eden Yaşar, ziyarette öğrencilere müjde de verdi. Okulun hemen karşısında yer alan madde bağımlılarının uğrak yeri olarak yıllarca öğrencilere ve mahalle sakinlerine korku salan eski 50’nci Yıl Yetiştirme Yurdu arsasının bir bölümüne Hükümet Konağı yapılacağını kaydeden Yaşar, “Bu proje hem okulunuza hem Yenimahalle’ye değer katacak” dedi.

EĞİTİME KATKI TEŞEKKÜRÜ
Yenimahalle Belediyesi’nin hemen arkasında yer alan Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Müdür Yardımcısı Mediha Soyutürk, öğretmenler Aslı Fatma Canbay, Serdar Çiziltepe, Zihangir Akman ve beraberindeki 9 öğrenci Başkan Yaşar’ı ziyaret etti. 
Erasmus Mesleki Eğitim Projesi kapsamında 30 Nisan-14 Mayıs tarihleri arasında Yenimahalle’yi Almanya’da temsil edeceklerini anlatan öğrenciler, Yaşar’a eğitim ve öğretime verdiği katkılardan dolayı teşekkür etti. 

HÜKÜMET KONAĞI MÜJDESİ
Öğrencilere başarı dileyen Yaşar, “Kendinizi geliştirebileceğiniz bu tarz projelerin içerisinde yer almanız çok önemli. Sizler ülkemizin geleceği olan, aydınlık yarınlarımızsınız” dedi.

Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hemen karşısında bulunan eski 50’nci Yıl Yetiştirme Yurdu’nun atıl durumda olan ve madde bağımlılarının meskeni haline gelen binasının Yenimahalle Belediyesi’nin uzun süren bürokratik mücadelesinin ardından yıkıldığını hatırlatan Yaşar, “Bu bina yıllardır. Yenimahalle’nin kanayan bir yarasıydı. Madde bağımlılarının kullandığı bu binanın okulun hemen karşısında bulunması, öğrencileri ve aileleri tedirgin ediyordu. Madde bağımlıları tarafından defalarca yangın çıkarılan bu binanın yıkılması için çok mücadele verdim. Nihayet çabalarımız sonuç verdi ve 2015 yılında bu korku yuvası yıkıldı. Şimdi bu arsaya bir hükümet konağı yapılacak. Çevre düzenlemelerinin de yapılamasıyla hem okulunuz hem de Yenimahalle prestij kazanacak” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler